Čo je to dočasná opatera?

12049242_591899077615462_8848323700583287435_n

…Volám sa Muco… môj pániček zomrel a nenašiel sa nikto, kto by sa o mňa postaral… v útulku mali plno a tak ma odniesli do odchytovej služby… chcel som znova ľúbiť, strážiť oddane páničkov, ale pomoci som sa už nedočkal…

Muco bol utratený…

Rozmýšľam, odkiaľ sa v ľuďoch berie toľká krutosť, nevšímavosť, neochota pomôcť. Len za posledný týždeň sme mali nahlásených viac ako 10 psov. Ani jeden nálezca nebol ochotný si psíka aspoň na pár dní nechať… vysvetľujem, že sme preplnaní, psov máme aj po skladoch, doma ďalších 5… a 6ty sa už nevojde? Pýta sa nálezca… nie nevojde. Nie sme nafukovací! Túto činnosť robíme dobrovoľne popri práci a škole. Okrem toho, že sa staráme o psov doma každý deň je nutné vyvenčiť aj psíkov v útulku nehovoriac o návšetvách veterinára a hodinách papierovačiek a iných starostí s chodom občianskeho združenia.

Kadžým dňom máme nahlásených stále viac a viac psíkov, žiaľ adopcie nejdú takým rýchlym tempom a miesta je málo… v karanténnej stanici máme len 6 voliér a dočasky spočítame na prstoch jednej ruky, z toho sú 1-2 naozaj spoľahlivé… Väčšina psíkov sa teda nedočká pomoci, skončia odstrelení, alebo ich utratia na odchytovej službe…

Súrne sa preto obraciame s prosbou o pomoc s dočasným umiestnením našich psíkov u vás doma.

Všetci psíkovia, ktorých ponúkame do dočasnej opatery sú vet. ošetrení a kompletne vakcinovaní. Vieme zabezpečiť ďalšie nutné vet. ošetrenia, granulky, misky, vodítka, obojky, peliešok, savé podložky, klietku či voliéru a pod. Vašou úlohou je len postarať sa o vybraného psíka, dokým si nenájde domov. Časovo je dočasnú opateru ťažko ohraničiť, treba počítať s tým, že sa psík zdrží aj dlhšie, pomoc na 1-2 týždne je pre psíka stresujúca  a pre nás neefektívna. Samozrejme z vážnych dôvodov sa dá dočasná opatera ukončiť aj skôr, nie sme ale schopní poriešiť nové miesto do 24 hodín!

Pred tým, než sa rozhodnete pomôcť, počítajte s tým, že psíkovia doteraz žili an ulici/ v útulku, chvíľku potrvá, kým sa naučia hyg. návykom, režimu v byte či dome.

Ďakujeme, za vašu ochotu vzdať sa svoho pohodlia a zachrániť im život! Situácia na východe Slovenska je ozaj alarmujúca!

V prípade že sa nám rozhodnete takto pomôcť, kontaktujte nás mailom ozpomocpsom@gmail.com (len východ SR)

Comments are closed.