Naše OZ sa venuje:
  • starostlivosť o psov v KS Strážske
  • starostlivosť o psov v dočasných opaterách
  • kastračný program
  • osveta na školách a verejných podujatiach
  • benefičný “obchodík”

V tejto rubrike budú fotoreporty zo všetkých akcií, ktoré sme organizovali alebo sme sa na nich zúčastnili

 


NáJDITE SA – 3.9. 2017

V nedeľu sme sa opäť raz zúčastnili akcie Nájdite sa v Košiciach. Ďakujeme organizátorom a všetkým, ktorí prišli psíkov pozrieť, vyvenčiť, prispeli finančne al. granulkami. Ďakujeme Marianna Ferencova za sušienky a ručne šité obojky :) Zo psíkov sa žiaľ neadoptoval ani jeden, Lajka odišla do dočasky.

Beseda na ZŠ Udavské (2.6.) a ZŠ SNP Humenné (28.6.2017)

V júni sme boli s našou Dorkou porozprávať o našej činnosti na základných školách v Udavskom a Humenom. Veľmi pekne ďakujeme obom školám za pozvanie. :) P.S. Dorku sme si ako ročnú fenku adoptovali z Pes v núdzi, za celý rok čo je u nás mi robila spoločníčku na niekoľkých základných školách. Nie je pravda, že by sa ročný (a aj starší) psík nedal ničomu naučiť ;) Nekupujte – adoptujte ♥

VIanočné venčenie – 24.12.2016

Ďakujeme ešte raz všetkým, ktorí prišli vyvetrať našich chlpáčov, alebo pomohli materiálne ♥

Zbierka detí zo zš pavla horova michalovce – 2.12.2016

Dnes sme boli spolu s Dorkou (adoptovanou z OZ Pes v núdzi) vyzdvihnúť vecičky, ktoré deti (a ich rodičia;)) vyzbierali pre našich psíkov. Ďakujeme p. učiteľke Hospodárovej za zorganizovanie zbierky a tiež všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli. Vyzbieralo sa toho naozaj dosť :)

Prednáška na zš kudlovská v humennom – 16.9.2016

Dnes sme boli deťom na ZŠ Kudlovská v Humennom porozprávať o našom OZ-tku aj o tom, ako sa majú správať, keď na ulici stretnú túlávého psíka :) Spoločnosť nám robili Arrow a Dorka. Ďakujeme za pozvanie p. učiteľkám Rohaľovej a Hajdukovej. :)

Beseda s deťmi z mš staré – 27.6. 2016

Cola a Lajka dnes boli deťom z MŠ v Starom porozprávať ako sa im u nás darí :) Ďakujeme p. učiteľke Romanovej a detičkám za dobrotky pre psíkov a naše dve chlpaté kočky Colu aj Lajku môžeme vrelo odprúčať aj k rodinkám s deťmi :)

 

 

Nájdite sa – 2.4. 2016

Už po štvrtykrát sme sa zúčastnili akcie Nájdite sa, dnes premiérovo v Košiciach :) Srdečne ďakujeme všetkým organizátorom, Kike a Sise za pomoc v stánku, všetkým darcom a aj novým adoptívnym rodinkám Beky a Bendžiho :) Tešíme sa na ďalšiu akciu :)

VIANOCE V ÚTULKU- 24.12. 2015

Srdečne ĎAKUJEME všetkým, ktorí dnes prišli povenčiť našich psíkov :) Vybehali sa chlpáči útulkoví aj dočaskoví. Ďakujeme veľmi pekne za všetky darčeky, vyfotiť sme žiaľ nestihli všetkých, ale ešte raz veľká vďaka :)

BESEDA NA Zš LABORECKá v humennom – 16.11. 2015

16.11. 2015 sme na pozvanie Mgr. Cmárovej, učiteľky na základnej škole Laborecká v Humennom prišli porozprávať deťom o fungovaní karanténnej stanice a našich útulkáčoch:) Spoločnosť mi robila fenočka Midnight, ktorá sa z prítomnosti detí veľmi tešila. Na škole prebieha od 1.12. 2015 aj materiálna zbierka na pomoc našim psíkom:)

Článok a foto: http://www.zslaborecka.sk/?p=1175 Ďakujeme za pozvanie:)

 

Prednáška na ZŠ Kudlovská v Humennom – 28.1. 2015

Dnes sme boli s našimi chlpáčmi navštíviť deti na základnej škole Kudlovská v Humennom:) Deti sa dozvedeli ako funguje naše občianske združenie, ako sa majú správať ak na ulici stretnú psíka, ale aj to, aká je nedôsledná legislatíva v oblasti ochrany zvierat u nás… Spolu s nami boli prednášať aj Čipso, Ebony a Emily:) Veľmi pekne ďakujeme pani učiteľkám a dedičkám za pozvanie a darčeky pre psíkov:)

 

NáJDITE SA 27.9. 2014

V sobotu sme sa opäť zúčastnili akcie Nájdite sa v Bratislave.
Tentokrát sme bohužiaľ domov viezli všetkých našich psíkov. Napriek tomu sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým organizátorom, p. staroske Rosovej, Dorotke Krákovej, skvelému moderátorovi Matúšovi Krnčokovi a v neposlednom rade všetkým, ktorí nás prišli podporiť. 
Najmä Marianne a Jurajovi, ktorí nám obsadili stánok a počas celej akcie nám pomáhali so psíkmi, za fin. aj materiálnu pomoc, manželom Prelcovým taktiež za materiálnu aj fin. pomoc. Veľké ďakujeme ešte posielame p. Oľge a Jane za mega balík vecičiek pre psíkov:) A takisto slečne, ktorá nám darovala 15kg granuliek. 
Ďakujeme aj všetkým ďalším ktorí nám prispeli či už finančne, materiálne alebo tým, že sa povenovali našim chlpáčom. Vyzbierali sme 119,05 eur (+15 od Bejkinej dočaskárky – vďaka), hromadu vecí, ktoré sa nám ani nevmestili do auta, stretli sme sa s exútulkáčmi Murphym, Snowienkou, Šárkou, Dastynkom, Pattynkou a Tracynkou a dopravili sme do nového domova kocúrika – takže túto akciu vyhlasujeme aj napriek 0 adopciám za úspešnú:) Ešte raz všetkým veľké ĎAKUJEME:) 

 

bRIGáDA V KS STRážSKE 7.6. 2014

Vďaka projektu nášho dobrovoľníka Matúša sa dnes v KS Strážske uskutočnila brigáda financovaná Nadáciou Orange:)

Zo srdca sa chceme poďakovať perfektnému tímu 22 dobrovoľníkov:) Pracovali sme od 10.00, poslední odchádzali o 19.00:)

Stihli sme nafarbiť 4 voliéry, plot pri vchode, vchodové dvere, zárubňu, plechovú skriňu, spraviť vonkajšie omietky na kotercoch, vyšpárovať skad, narezať dlaždice pod okná, vymeniť dvere, pozvárať diery na voliére… Hafani boli takmer celý deň vonku, vybehaní, vyčesaní, vyhladkaní, vyfotení:) A 3 maximálne spokojní aj v krátkej dočaske (kvôli nafarbeným voliéram). Dostali sme množstvo obojkov, vodítok, granuliek, prepravky, hračky, maškrty, konzervy, farby a kopec ďalších potrebných vecí.

Čo viac dodať? Jednoducho VĎAKA! :)

DEň DETí V HUMENNOM 1.6. 2014

Dnes sme sa s našimi 3 chlpáčmi – Leom, Judy a Šárkou zúčastnili dňa detí v Humennom – súťaže Čo dokáže môj psík:) Veľmi pekne ďakujeme za pozvanie organizátorom – kynologickému klubu Eurocanis a mestu Humenné:)

Aj keď sa drobcom nenašiel nový domov, boli nesmierne vďační za to, že sa mohli vyblázniť s deťmi a nemuseli tráviť ďalší deň zavretí v koterci… Ďakujeme! :)

komprax 12.4. 2014

Dňa 12. 4. 2014 sa v našom depozite vo Veľkých Kapušanoch, uskutočnila akcia vrámci projektu KomPrax – Malý projekt, na ktorej nám Katka Kocáková a Tomáš Gabria slávnostne odovzdali 2 koterce pre našich psíkov, za ktoré im chceme veľmi pekne poďakovať. Prispeli nám granulkami a konzervami, zorganizovali dobrovoľnú zbierku, kde sa nazbierali vankúšiky, plachty, koberčeky a linoleum, za čo im tak isto veľmi pekne ďakujeme. Tejto akcie sa zúčastnilo 15 detí z DD Lienka s vychovávateľkou Sziliviou Kondorovou. Deti sa mali príležitosť oboznámiť s prácou v depozite a tiež sa skamarátiť s chlpáčmi za odbornej asistencie našich aktívnych dobrovoľníkov Márie Vasiľovej a Jozefa Pásztora. Na záver akcie bolo Katkou a Tomášom pripravené pohostenie, s ktorým im pomáhala Darinka Šuhajová. Strávili sme spolu príjemné dopoludnie a naši psíkovia mali veľkú radosť :) ĎAKUJEME!

Nájdite sa 5.4. 2014

V sobotu si naši hafani už po druhýkrát hľadali nových majiteľov na akcii Nájdite sa v Bratislave. Cestovali s nami piati chlpáči – Emka, Holly, Honey, Fleky a Foxík:)

Hollynka odišla na skúšku do nového domova, ak bude všetko v poriadku, ostane nastálo. Foxík má vážnu rezerváciu, tak mu silno držíme palce:)

Chceme sa veľmi pekne poďakovať organizátorom podujatia: p. staroske Rosovej, Dorotke Krákovej, Zuzke Stanovej, skvelému moderátorovi Matúšovi Krnčokovi a všetkým ďalším organizátorom. Taktiež ďakujeme všetkým darcom a fanúšikom za nespočetné množstvo vecičiek, finančné príspevky, venčenie hafanov či milé slová:) Menovite najmä manželom Kalaninovým a Prelcovým a Ferkovi:) A v neposlednom ďakujem aj našej Alenke a superšoférovi Matúšovi! :)

Ďakujeme! Opäť raz sme sa cítili ako doma:)

 

KOMPRAX 1.3. 2014

Dňa 1. 3. 2014 sa vďaka Máriovi Cinovi uskutočnila v našom depozite akcia, na ktorej sa zúčastnilo takmer 20 detí a 3 učiteľky z DD Lienka vo Veľkých Kapušanoch. Vrámci tejto akcie nám Mário odovzdal 2 búdy, ktoré so svojimi kamarátmi vlastnoručne vyrobil vrámci Malého projektu, granulky a dobrotky pre našich psíkov. Deťom sme porozprávali ako naše OZ-tko a depozit fungujú a mali sa možnosť pohrať so psíkmi pod našim dohľadom.

Touto cestou sa Máriovi, deťom a učiteľkám DD chceme veľmi pekne poďakovať za príjemne popoludnie, ktoré sme spolu strávili.

 

POMOC NAJLEPšíM PRIATEľOM čLOVEKA 17.1. 2014

17.1. 2014 sa v našej KS Strážske uskutočnila akcia – Pomoc najlepším priateľom človeka.

Akciu vymyslel Tomáš Šudík, ako aktivitu v programe Komrax – na svoj projekt získal 200eur.

Peniažky boli použité na nákup vecičiek pre psíkov (obojkov, hračiek, náhubkov, vodítok, maškŕt atď…) a potrieb na maľovanie.

Psíkovia sa dosýta vybehali, podarilo sa nám z väčšej časti natrieť voliéru :)

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomohli materiálne, fyzicky či finančne. A taktiež ďakujeme chlapcom z http://www.infausto.sk/ za krásne fotky:)

 

prednáška v zŠ ZÁLUžICE 22.11. 2013

22.11.2013 sme boli na základnej škole v Zalužiciach porozprávať detičkám o našich tuláčikoch, o tom, ako funguje naše občianske združenie, ale aj o tom ako sa majú správne starať o svojich psíkov. Deti boli úžasné, preto dostali za odmenu rozvrhy, do sýtosti si vyhladkali našich hafankov a mohli si vyskúšať aj čítačku čipov.

Veríme, že práve takýmito akciami bude vyrastať generácia, ktorá bude psíkov považovať za živé tvory nie za veci.

Ďakujeme zo srdca chlapcom z Infausto Production (https://www.facebook.com/pages/InfaustoProduction/250075161759411) za fotky aj babysitting našich hafanov počas prednášok a vedeniu školy za pozvanie:)

Lucky, Thelma aj Luis, ktorí boli s nami boli celý čas úplne perfektní a tak ich môžeme vrelo odporučiť do rodiniek s deťmi:)

 

Nájdite sa 5.10.2013

Včera (5.10.) sme sa zúčastnili krásnej akcie Nájdite sa v Bratislave. Aj keď bola cesta dlhá a náročná, myslím, že sa nám to ozaj oplatilo:)

Cestovali sme spolu s Fanny, Sophie, Kalim, Darkou a Sarah. Na mieste našla nový domov Darka a Kali je zatiaľ rezervovaný (dokonca až 3krát:)))

Naše fenočky boli z cesty aj celého ruchu vystrašené, zato Kali sa nezastavil ani sekundu a ochotne sa šiel prejsť so všetkými venčiarmi:)

Ďakujeme veľmi pekne pani staroske Táni Rosovej, organizátorom – menovite Alexandre Obuchovej, moderátorovi Matušovi Krnčokovi a všetkým, ktorí sa o akciu pričinili. Taktiež veľmi pekne ďakujeme všetkým darcom, domov sme si doniesli asi 80kg granuliek (za 40kg ďakujeme OZ Dog Azyl), obojky, vodítka, stopovačky, veľmi pekne ďakujeme aj za finančnú podporu!

Ďakujeme Andrejke, Magdaléne za finančnú a materiálnu pomoc, radi sme opäť videli našich exútulkáčov Jessi a Murphyho:)

Ďakujeme Majke a Ferovi za pomoc s venčením a strážením našich chlpáčov. A vôbec všetkým, ktorí akokoľvek inak pomohli.

A špeciálne ďakujem mojim rodičom – ockovi za odšoférovanie celej cesty tam aj späť a mamke, ktorej včera ostali “na krku” psíkovia u nás v dočasnej opatere aj v karanténke.

ĎAKUJEM:)